Ez a cikk nem a kerti medencék típusait, gépészetét, taglalja, itt a berendezési kérdésekről szeretnék pár szót ejteni.








A kerti medencék lakberendezési megoldásai azzal kezdődnek, hogy kialakítod a tárgyak tárolóit. A medencetakaróét, a játékok, felfújható eszközök tárolóit, a törülközők, papucsok tárolóit. A medence szivattyújának, melegítőberendezésének helyét. Ezek ráadásul balesetveszélyesek, körültekintően kell eljárnod!







El kell döntened, hogy elkeríted-e a medencét, és hogyan.



Ezután jöhet a különféle kiegészítő funkciók kialakítása: zuhany, öltöző, bár, pihenő, napozó, játszótér, melyeket további funkciókkal, élményekkel is társíthatsz: szauna, gőzfürdő, pezsgőfürdő, fitness, masszázs (például talpmasszázs egy kerti út formájában.)












19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
Mérd fel az igényeiteket! Ez alapvetően eltér a strandolási igényektől: teljesen más a saját medence szolgáltatásait élvezni, mint egy strandon lenni! Egyetlen példa csak: bármikor használhatod éjjel is. Alulról, felülről megvilágíthatod. Saját helyed lesz, saját mütyürkéid, és sokkal nagyobb eszközeid – hiszen nem kell odacipelni ezeket egy távoli helyre!

Természetesen stílusban érdemes a ház, környék stílusához igazítani: egy kortárs ház mellett furcsán néznek ki a kőoroszlános medencék.








31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
A medence mellé érdemes egy medenceházat építeni. Ebben, emellett elférnek a takaróelemek (előfordulhat, hogy más eszközt használunk télen és nyáron!), a szivattyú és melegítőberendezés, a takarítóeszközök, -szerek, a használaton kívüli holmik: felfújható dolgok, úszóágyak, nyugágyak, ülőgarnitúra, székek, párnák, stb.

A medence melletti területen helyezd el a nyugágyakat, az árnyékolást, a pihenő-, beszélgető sarkot, esetleg bárt.

A medence közelében kialakíthatod a wellnessezés további berendezéseit: szaunaház, gőzfürdő, zuhany, fitness tér, játszótér. Célszerű az ezekhez vezető utakat mezitlábas útként létrehozni, figyelve arra, hogy a csúszásveszélyt lecsökkentsd (például korlátokkal, megfelelő anyagokkal.)

Érdemes észben tartani, hogy egy medencének nem csak a vízszintes elhelyezkedése érdekes, de a függőleges is. És természetesen arról se feledkezz meg, hogy több szakterület együttműködésére van szükség. A terület nem csak lakberendezési szempontból fontos, de a medencegépészet és a kertrendezés szempontjainak is érvényesülnie kell! Ez a terület kiemelten balesetveszélyes és egészségre veszélyes lehet, ezeket a szempontokat is érdemes a döntéseid során mérlegelni. Ne felejtsd el a világítást! Kívül, belül! Szükség lesz helyi megvilágításra is, ha szeretnél árnyékban, sötétben olvasni, beszélgetni. Használd ki a kert szépségét, világítsd meg a különleges növényeket. A hangulatvilágítást és a szórakozást lehet vegyíteni is: csinálj kerti mozit, amit a medencéből is lehet nézni!

A saját medence olyan lehetőséget jelent a kert élvezetére, mint semmi más. Sok a teendő vele, nem olcsó a telepítése és a fenntartása (bár gyorsan megtérül! Érdemes összevetni a strandbelépők, szolgáltatások áraival.) Viszont olyan kikapcsolódás, wellness és fitness szolgáltatás, amivel semmilyen más berendezési tárgy nem képes versenyezni!
Szia! Szeretnél hozzászólni? Tedd meg itt. Köszönöm szépen.