Milyen lépései vannak az étkezőasztal kiválasztásának?
1. lépés
Temészetesen az első az, hogy kiválasztod a lakáson belül azt a helyet, ahová az étkezőasztalt tenni szeretnéd.
Érdemes olyan pontot találni, ami közel van a konyhához is és a nappalihoz is. Ez minden lakásban más és más.
Ha a lakásod nagyon kicsi, akkor két dolgot is tenned kell: egy olyan pontot találni, ahol te (ti) le tudtok ülni enni, majd keresni egy olyan pontot, hogy egy kisebb-nagyobb társaságot is vendégül tudj látni. A svédasztalos megoldásokat is gondold végig! A két pont eshet egybe.
2. lépés
Mérd le és készíts egy egyszerű rajzot a területről. A meglévő bútorokat, ajtókat, ablakokat jelöld be rajta (hosszuk, magasságuk és a padlótól való távolságuk.) Mindenképpen méretarányos rajzra van szükség. Ajánlott 1:20-hoz, 1:25-höz arányban rajzolni.
- 1:20-hoz azt jelenti, hogy 1 méter a valóságban 5 egység a rajzon (lehet kocka vagy cm, vagy inch – teljesen tőled függ, a lényeg, hogy oda-vissza is tudj számolni, méregetni.)
- 1:25-höz azt jelenti, hogy 1 méter a valóságban 4 egység a rajzon.
3. lépés
A kérdés:
Mennyi helyed van?
Számold ki, mérd le az ábrádon.
4. lépés
A kérdés:
Mi fér be?
Ehhez a következőt kell tudni: az étkezőasztal mellett a székeknek még 75 cm, a padoknak még 50 cm helyre van szükség, hogy le lehessen ülni. A kiszolgáláshoz minimum fél méter, 50 cm kell még. Jó esetben mindenki úgy tudja megközelíteni a helyét, hogy nem kell odaengedni, másoknak felállni és ki lehet szolgálni! Ez nem mindig lehetséges, de nem baj, ha valamennyire törekszel erre!
5. lépés
A kérdés:
Mi tetszik?
Most jött el a keresgélés ideje! Még ne boltokba menj, vegyél újságokat, könyveket, túrd fel az internetet (a google képkeresővel: dining room table, a pinteresten dining room keresőszavakkal elég jó ötleteket találhatsz)

6. lépés
És akkor most jön a valóság:
Mi kapható?
A pénztárcánknak megfelelő piactereken nézzünk körül és válasszuk ki az 5. lépésben kiválasztott asztalokat, székeket, padokat.
7. lépés
Szűkítsd le 1-3 darabra a választásaidat és menj el, próbáld ki! Nálunk például azonnal kiderült, hogy a férjem lába egyszerűen nem fér be az asztal alá, a többi pedig egyszerűen nem fért bele a büdzsénkbe. Más is előfordulhat: kényelmetlen, az étkezőasztal színe nem olyan, mint a képen és úgy már nem felel meg, instabil, stb.
Ilyenkor az 5. lépésre visszamész, és újabb változatot keresel a neked tetsző asztalokból a 6. lépés alapján. Majd újra elmész kipróbálni a kiválasztott darabot.
8. lépés
Megveheted.

És a régi, kislakásból mentett.
Svédasztalos buliknál (ha több, mint 10 ember jön),
kinyitjuk és ezen is tálalunk. A szobát átrendezzük, álló fogadáshoz.
Szia! Szeretnél hozzászólni? Tedd meg itt. Köszönöm szépen.