Hogyan készíts védőhuzatot?
1. lépés
A DIY szabásminta elkészítése.
Fogj egy nagyobb darab papírt (lehet hirdetési újság is. Én különösen szeretem az Aldi hatalmas A/2-es újságjait.) Egy marék gombostűvel, követve a meglévő huzat varrásvonalait, illetve a huzat nélküli tárgy egy-egy élét, tűzd a tárgyra a papírt. Rajzold körbe. Minden egyes sík, vagy síknak mondható felületet. Ha bizonytalan vagy, akkor a kapott vonalak mellett, kívülről húzz 2-3 centiméterre egy újabb vonalat; ez lesz a varrásráhagyás. Jó bőven számolj!
2. lépés
A szabás.
A választott anyagból a varrásráhagyással vágd ki a részeket.
3. lépés
Varrás.
Varrd össze. Én felülről lefelé szoktam varrni, illetve a cippzásos, gombos részleteket készítem el legelőször. A képen levő karosszék esetében a cippzárt teszem be, ezután a hátlapot varrom össze (3 darabból), majd a hátlapot és a háttámla ülés felőli részét.






Ezt követi a karok elkészítése. Ezután kifordítva a székre rápróbálom az összevarrt darabokat és korrigálom, ha kell. Itt pár helyen összetűzöm, öltöm a különálló darabokat és összevarrom a támlát a karokkal. Ezt követi az ülésrész. Nekem ezzel kész is a huzat, csak az alját kell felhajtani, gumit húzni a felhajtásba és ráhúzni a székre.
Megjegyzés
A DIY minden területét szeretem, festeni, szerelni, varrni, hímezni, kötni, horgolni. Sok érdekességet kipróbáltam már.
Azok közé az őrültek közé tartozom, akik imádnak kézzel varrni. Mivel a székhuzataim bársonyból készültek, úgy döntöttem ezeket is kézzel fogom megvarrni. Tűzőöltést, levarró öltést használok, dupla szállal dolgozom – és fogókkal. Ezzel tudom elérni, hogy sosem hagyok ki öltést, sehol sem ráncolódnak a varratok és minden nagyon szépen kifekszik és szinte láthatatlan az anyag felületén a varrás.
Augusztus 1-25 között KATA-temető akcióval vártalak. Ennek vége, lemaradtál. Majd legközelebb!
Szia! Szeretnél hozzászólni? Tedd meg itt. Köszönöm szépen.