Ha a felkiáltójellel kezdenéd, akkor csütörtökön, ha az Ó-val, pénteken kezd el írni a táblára!
Mint minden évben június 15-én kitör a vakáció, és mivel 6-án pünkösdöt ünnepli a keresztény közösség, már csak 10 napig tart az iskola.

Már éppen ideje terveket szőni a nyári szünetre, mivel fogja a gyerek tölteni a következő két és fél hónapot, ki fog rá vigyázni és hova megy a család nyaralni.
Mióta iskolába jár a lányunk mindig készítek magamnak egy ilyen éves naptárt: az adott tanév első évének második felétől a második év végéig. A nevezetes napokat kódrendszer segítségével be is szoktam jelölni, de a mellékelt képen egy sima, “üres” tábla van, amin a magyar ünnepeket és a szünet napjait jelöltem be. (Igen, az iskolánkban ennyi évközi szünet van.)
Az idei nyári szünet a 24. héten kezdődik, két nappal, és a 35. héten lesz vége, akkor pedig 3 nappal.

A nyári szünetre készítek egy ilyen heti tervezőt. Ez nem a részletes programokat tartalmazza – ahhoz vannak szóróanyagaink és mindenféle plakát (többnyire papírmentes verziók), – hanem csak egy összefoglaló a programokról, teendőkről és jegyzetelésről. Sok helyet hagytam a papír szélén, ide is lehet jegyzetelni.
Ha több gyerek van a háznál, vagy ezt az egyetlen papírt használhatod, vagy minden gyereknél egyet-egyet – de itt előfordulhat, hogy a közös családi programokat többször is le lehet körmölni. Igaz, a különböző gyerekeknek lehet különböző feladata ennek kapcsán: a 14 éves vigyázhat a 11 éves tesóra egy-egy hetet. Másik megoldás lehet, ha van egy közös családi lap és a többin csak kipipálod azt a részt.
S, hogy mivel töltsük meg:
- 1) A családi nyaralás hetei.
- 2) A gyerek “kiszervezése” barátokhoz, családtagokhoz.
- 3) A gyerektáborok.
- 4) Családi napközik.
- 5) Valamint jó tudni, hogy a Gyermekvédelmi törvény (az 1997. évi XXXI. törvény), 44/B. § szerint a gyerekek számár a szünetekben biztosítani kell a napközbeni gyerekfelügyeletet. Ezt a települések önkormányzatai rendeletekben szabályozzák. Érdemes utána nézni! Az étkeztetés pénzbe kerül, ha egyébként is fizettek a suliban.
Ha vége egy-egy programnak, beszéljétek meg a gyerek(ek)kel, hogy mi tetszett nekik, mi nem jött be és szeretne-e legközelebb is hasonlón részt venni. Ezt írd le, akár ezeknek a lapoknak a hátuljára
De hogy jön ez a lakberendezéshez?

+ 1 ötlet: a tervezőket gyerekenként rakd el. Később, mikor már felnőnek és összemosódnak a gyerekévek, vissza tudják majd idézni az emlékeiket. Ha van szórólapod, belépőd, mindenféle jegyek, azt is tedd mellé. Csinálhatsz nekik egyszerű, kimaradt, rossz, betelt, stb. füzetekből naplót. Ha készült fénykép, a legjobbakat bele is teheted. Még jobb, ha közösen kreatívkodtok! Nem csupán az együtt töltött idő a hozadéka, de segít a belső egyensúly megteremtésében is: ez is egy feladata szülőnek, gyereknek.
Forrás:
Szia! Szeretnél hozzászólni? Tedd meg itt. Köszönöm szépen.