Egy újabb helyiséget mutatok be, tudván, hogy egyre kevesebbszer alakítanak ki házi könyvtárat az emberek. Az olvasás nem divat, nem “úgy” divat és mióta én gyűjtöm a könyveket az árak a csillagos eget verik: iszonyatosan drága mulatság.

Számomra ő igazi példakép!
Forrás
A könyvtár berendezése kicsit hasonlít a konyháéra: elsősorban megfelelő mélységű, könnyen megközelíthető polcokra van szükség. Ezután nem árt, ha a könyvtárunkban van egy íróasztal. Akkora, amire elfér a jegyzetünk, a legnagyobb könyv kinyitva és ha van, a számítógép, laptop, stb. Az írószereinknek kell tároló, ha van nyomtatónk, arról se felejtkezzünk el.

Forrás
“A zseni átlát a káoszon“
Mit csináljunk mi, földi halandók?
A könyvtár stylingra több lehetőség is adódik:
- Rendezd sorba méret szerint,
- Szín szerint!
- Használj egyedi borítót!
- Köttesd át!
- Fordítsd meg a könyveket!
- Sokkal több helyed legyen és csoportosítsd a hasonló könyveket!
- Vegyítsd más tárgyakkal! (festmény, dísztárgy, szobor) Ilyenkor mindig alkalmazd a hármas szabályt: hármasával csoportosíts: egy kupac könyv, egy virág és egy mütyürke. Hidd el, működik! Tökéletesen rendezett lesz tőle minden!






A bútorok és a könyvespolc között hagyj helyet: férjen el a létra, a segítőd is! Ha vannak csúnya könyveid, jegyzeteid, irataid, akkor érdemes egy ajtóval lezárható polcszakaszt is kialakítani ezek számára.
Legyen egy kb 75 centi magas asztalod. Ízlés dolga, hogy kerek, szögletes vagy amorf – legyen elég nagy! Vegyél kényelmes széket! Mielőtt megveszed, az próbálja ki, aki abban fog ülni! Ha többen vagytok és mindenkinek más a kényelmes, akkor ne csinálj ebből problémát: válassz hozzájuk azonos huzatot, ugyanazt a színt és egységes lesz. A kényelem egy könyvtárszobában elsődleges, mindennél fontosabb!

Ha van hely, érdemes nyugágyakat, kényelmes fotelokat is berakni. Mindenképpen szükséges ezeknél rakodóasztalok használata. Mellette is és előtte is. Mivel körbe kell járni, minden irányban plusz fél méterre szükség van – tényleg csak akkor használd ezeket a bútorokat, ha bőven van helyed!

Már csak a textilek és a világítás hiányoznak! Függöny, szőnyeg, párnák. Ezek azért szükségesek, hogy otthonossá váljon a tér és nem érezze azt az ember, mintha csak egy közkönyvtárban üldögélne a kényelmetlen székeiken.

A világítás kifejezetten fontos: minden ülőhelyhez külön irányfényre van szükség. Előfordulhat, hogy nagyító is szükséges lesz, erről se felejtkezzünk el! Az asztali lámpák közül az Anglepoise lámpát és kistestvéreit ajánlom. Ehhez hasonló nagyítókat is be lehet szerezni. Manapság óriás változatai is kaphatóak és állólámpa verziója is.

Ezen túl megvilágíthatjuk a polcokat.
A polcok mögötti szekrényrészletet – hangulatvilágításképp.
És persze az általános világításról se felejtkezzünk meg.
Ha van szabad falfelület, néhány szabad polc, kirakhattok festményeket, karcokat, fényképeket, posztereket. A téma tulajdonképpen mindegy, a színek illeszkedjenek a szoba többi színéhez!

Sokszor előfordul, hogy a könyvtár egyben vendégszoba is. Ebben az esetben az ágyat kanapéként, díványként, illetve rejtetten illesztheted be. Figyelj arra, hogy a vendégeid kényelmesen tudják használni, legyen rakodófelületük és ne legyen nyomasztó a tér!

Szerintem a szekrény a lehető legcélszerűbb, egyszerűbb legyen. Ha kell, létrarendszerrel. Viszont a többi bútorra érdemes áldozni, válogatott, design darabokat használni. A szoba jellegénél fogva, ezeket nem fogod elhasználni, az állagmegóvásuk biztosítható, és azt a nyugodt jólétet fogják sugározni, amit egy könyvtárszoba is tesz. Ha valahol elkezdesz bútort gyűjteni, az ebben a szobában legyen!